Aktualności

Cisza i ciepło = nowy bloczek SILIKAT NT25. Idealny dla ścian oddzielających mieszkanie od korytarza klatki schodowej 01/06/2017
Wysoka izolacyjność akustyczna oraz wysoka izolacyjność termiczna, to dwie bardzo pożądane cechy materiałów budowlanych - niestety najczęściej nie idą ze sobą w parze. W przypadku wielu materiałów budowlanych uzyskanie lepszych parametrów cieplnych zwykle wiąże się ze spadkiem ich izolacyjności akustycznej. Dlatego zapewnienie odpowiedniego poziomu izolacyjności akustycznej i odpowiedniego poziomu współczynnika przenikania ciepła stanowi tak trudne wyzwanie. Grupa SILIKATY opracowała produkt łączący w sobie te dwa wymagania. Jest to nowy, innowacyjny SILIKAT NT25 o grubości 25 cm, przeznaczony do wznoszenia ścian oddzielających klatkę schodową od części mieszkalnej budynku.
Zobacz więcej
7 i 8 czerwca - seminaria Architektura i Budownictwo w Warszawie i Bydgoszczy 26/05/2017
Nasi eksperci wystąpią z prelekcjami poświęconymi przegrodom budowlanym wykonanym z bloczków silikatowych. Mowa będzie między innymi o tym: Jakie korzyści wynikają z zastosowania silikatu w inwestycjach jedno- i wielorodzinnych oraz Dlaczego wysoka wytrzymałość i izolacyjność akustyczna to dziś kluczowe czynniki, które powinny posiadać materiały budowlane.
Zobacz więcej
5-7 czerwca - Konferencja AMCM 2017 Gliwice 25/05/2017
Politechnika Śląska zaprasza na IX Międzynarodową Konferencję „Modele obliczeniowe i nowe idee w konstrukcjach betonowych i murowych AMCM'2017”, która odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2017 r. w Gliwicach.
Zobacz więcej
Konferencje BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W BUDOWNICTWIE - 31 MAJ WROCŁAW, 1 CZERWIEC POZNAŃ 16/05/2017
Zapraszamy na konferencje szkoleniowe: Bezpieczeństwo pożarowe budynków w aspekcie projektowania, wykonawstwa i odbioru na przykładzie budynku wielofunkcyjnego z częścią usługowo handlową i garażem podziemnym. 31-go maja odbędzie się spotkanie we Wrocławiu, a dzień później 1-go czerwca w Poznaniu. Celem szkoleniowym tegorocznego cyklu konferencji: BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W BUDOWNICTWIE jest przedstawienie pełnej, wzorcowej procedury procesu projektowego związanego z bezpieczeństwem pożarowym budynków.
Zobacz więcej
11-go i 12-go maja odbędą się Konferencje budowlane: BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W BUDOWNICTWIE 11/05/2017
Zapraszamy na konferencje szkoleniowe: Bezpieczeństwo pożarowe budynków w aspekcie projektowania, wykonawstwa i odbioru na przykładzie budynku wielofunkcyjnego z częścią usługowo handlową i garażem podziemnym. 11-go maja odbędzie się spotkanie w Krakowie, a 12-go w Katowicach.
Zobacz więcej
Seminarium Architektura i Budownictwo w Lublinie już 28 marca. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Grupą SILIKATY 24/03/2017
Nasi eksperci wystąpią z prelekcjami poświęconymi przegrodom budowlanym wykonanym z bloczków silikatowych. Mowa będzie między innymi o tym: Jakie korzyści wynikają z zastosowania silikatu w inwestycjach jedno- i wielorodzinnych oraz Dlaczego wysoka wytrzymałość i izolacyjność akustyczna to dziś kluczowe czynniki, które powinny posiadać materiały budowlane. Seminaria Regionalne, to także idealna przestrzeń na spotkania bezpośrednie z naszymi Ekspertami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i zapraszamy na nasze stoisko informacyjne. Będzie to doskonała okazja do uzyskania odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące silikatów oraz zapoznania się z bogatą ofertą firmy.
Zobacz więcej
Grupa SILIKATY na 22 Targach Budownictwa ExpoDom w Rzeszowie 06/03/2017
W dniach 24 - 26 marca 2017 r. Rzeszowskie Targi Budownictwa ExpoDom odbędą się, już po raz 22-gi. Od wielu lat Targi uważane są za najważniejsze wydarzenie branży budowlanej na Podkarpaciu. Zapraszamy na stoisko nr 99.
Zobacz więcej
Zapraszamy na seminarium Architektura i Budownictwo 22 lutego w Rzeszowie 14/02/2017
Seminaria „Architektura i Budownictwo” przeznaczone są dla architektów, projektantów, biur projektowych oraz inwestorów instytucjonalnych i deweloperów. Podczas spotkania swoje rozwiązania zaprezentuje również Grupa SILIKATY. Nasi eksperci wystąpią z prelekcjami poświęconymi przegrodom budowlanym wykonanym z bloczków silikatowych. Mowa będzie między innymi o tym: Jakie korzyści wynikają z zastosowania silikatu w inwestycjach jedno- i wielorodzinnych oraz Dlaczego wysoka wytrzymałość i izolacyjność akustyczna to dziś kluczowe czynniki, które powinny posiadać materiały budowlane.
Zobacz więcej
1 2 3 4 >

mgr inż. Joanna Nowaczyk

Doradca Techniczny

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi