Aktualności

16/11/2016

FIRMA NA MEDAL - Grupa SILIKATY czempionem sportowej Polski

Podczas gali sportowej Polski, która odbyła się 15 listopada 2016 r. w Pałacu Zamoyskich w Warszawie, Klub Sportowa Polska wyróżnił blisko 140 podmiotów działających na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i krzewienia sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych. Przedstawiciele najaktywniejszych samorządów i firm, dzięki zaangażowaniu i działalności których baza sportowo-rekreacyjna w naszym kraju jest z roku na rok coraz lepsza i nowocześniejsza odebrali zasłużone nagrody z rąk najlepszych polskich sportowców – olimpijczyków. W gronie laureatów znalazła się również Grupa SILIKATY.

Tradycją Gali Sportowej Polski jest udział polskich sportowców.  W tym roku swą obecnością uświetnili uroczystość Andrzej Supron  - wybitny polski zapaśnik, 6-krotny medalista Mistrzostw Świata i 7-krotny medalista Mistrzostw Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy; Agnieszka Wieszczek – polska zapaśniczka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w kategorii do 72 kg w stylu wolnym. Tym samym zdobywczyni pierwszego w historii medalu olimpijskiego dla Polski w zapasach kobiet. Czterokrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy w zapasach kobiet z Moskwy, Sofii, Wilna i Dortmundu. Żołnierz Sił Powietrznych w stopniu starszego szeregowego. A także Aleksandra Socha - polska szablistka, 6-krotna mistrzyni Polski, która na swoim koncie ma również brąz mistrzostw świata oraz złoto, srebro i brąz mistrzostw  Europy. Olimpijka z Aten, Pekinu oraz Londynu. Żołnierz Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.
 

FIRMY NA MEDAL

Nie byłoby obiektów sportowych bez zaangażowania i inicjatywy inwestorów, pozyskania przez nich finansowania, ale nie powstałyby one bez dobrych projektów i rzetelnego wykonawstwa, a także bez specjalistycznych nowoczesnych rozwiązań. Obiekty te nie spełniałyby swojej roli, gdyby nie zarządzający, którzy dbają o ich utrzymanie i realizują atrakcyjne programy użytkowe. Ideą konkursu BPS jest docenienie wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego: budowy lub modernizacji obiektów sportowych.

W roku 2016 sześć firm zasłużyło na miano FIRMY NA MEDAL: PROLESKI za innowacyjne zjazdy narciarskie i snowbordowe tzw. niekończące się stoki”., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku i Dyrektor Andrzej Kamiński za wyjątkowe zaangażowanie w rozwój nowoczesnej bazy sportowej, wyróżniającej się  zarówno w skali województwa jak i kraju, Grupa SILIKATY Sp. z o.o. za dotychczasowe zaangażowanie firmy w rozwój nowoczesnego budownictwa sportowego i rekreacyjnego w Polsce, z uwzględnieniem oferowanych przez firmę wyrobów silikatowych, które zastosowano na przestrzeni ostatnich lat w wielu obiektach sportowych, w tym strategicznych dla polskiego sportu.

Ponadto ES-SYSTEM SA za profesjonalne rozwiązania techniki oświetleniowej, Moris-Polska Sp. z o.o. za liczne realizacje, ze szczególnym uwzględnieniem budowy hali widowiskowo-sportowej Politechniki Wrocławskiej - tegorocznej nominacji marszałka województwa dolnośląskiego.

Natomiast za pionierską działalność w dziedzinie budowy torów i tras rowerowych w Polsce nagrodzono firmę BT Project Sp. z o.o.
 

BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU 2016

Statuetki BPS są przyznawane instytucjom, firmom i osobom za szczególne zaangażowanie w rozwój budownictwa sportowego i rekreacyjnego w naszym kraju.

W tym roku Klub Sportowa Polska uhonorował Inwestora: Miasto Bydgoszcz i Prezydenta Rafała Bruskiego, Producentów: LafargeHolcim w Polsce i Federico Tonetti - Prezesa Zarządu LafargeHolcim w Polsce, oraz Grupę Saint-Gobain w Polsce za dotychczasowe zaangażowanie marek w rozwój nowoczesnego budownictwa sportowego i rekreacyjnego w Polsce z uwzględnieniem oferowanych nowoczesnych rozwiązań, które zastosowano na przestrzeni ostatnich lat w wielu obiektach sportowych, w tym o znaczeniu strategicznym dla polskiego sportu.

Złoto powędrowało do Generalnego Wykonawcy. Laureatem złotej statuetki BPS została bowiem firma Mostostal Warszawa S.A., realizator takich inwestycji jak: Hala Widowiskowo-Sportowa w Krakowie TAURON ARENA oraz Stadion Miejski w Tychach, Hala widowiskowo-sportowa w Łodzi, Centrum  Rekreacyjno-Sportowe z basenem olimpijskim w Olsztynie, Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK w Toruniu, Centrum  Rekreacyjno-Sportowo-Kulturalne z halą sportową i pływalnią w Olecku, czy gminna hala sportowa w Moszczenicy i wiele innych. 

Nagrodę odebrał  Andrzej Goławski Prezes Zarządu za permanentne zaangażowanie w rozwój budownictwa sportowego i rekreacyjnego w Polsce w zakresie Generalnego Wykonawstwa,  ze szczególnym uwzględnieniem realizacji  hali widowiskowo-sportowej COS OPO w Zakopanem,  największej w regionie małopolskim inwestycji realizowanej w latach 2015-2016.
 

Tegorocznym Laureatom gratulujemy! Ich osiągnięcia inwestycyjne to dowód na to, że – tak jak w sporcie – za każdym razem można pójść o krok dalej i być mistrzem w swojej dziedzinie. A wszystko po to żeby wszystkim żyło się zdrowiej i przyjemniej.

Zarówno Laureaci, jak i sportowcy zgodni byli również co do tego, że nie można osiąść na laurach, bo jest jeszcze wiele do zrobienia, na mapie Polski widnieją miejsca, gdzie nie ma jeszcze żadnej infrastruktury sportowej albo wymaga ona modernizacji. To ważne wyzwanie na najbliższe lata.

Zobacz pozostałe wpisy

mgr inż. Joanna Nowaczyk

Doradca Techniczny

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi