Aktualności

Postaw na ciszę - bloczek akustyczny SILIKAT A PLUS 28/11/2017
Ochrona przed hałasem to jedno z podstawowych wymagań, które powinien spełniać właściwie zaprojektowany i wykonany budynek. W miejscach szczególnie narażonych na uciążliwe dźwięki warto zastosować ściany o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Do ich wznoszenia doskonale nadają się specjalne bloczki silikatowe SILIKAT A PLUS dostępne w ofercie Grupy SILIKATY
Zobacz więcej
Gdańska inwestycja z naszych silikatów na międzynarodowym podium 21/11/2017
Poznaliśmy kolejnych zdobywców wyróżnienia International Property Awards, prestiżowego tytułu, uznawanego za Oscara w branży nieruchomości. Podczas gali wręczenia nagród w londyńskim hotelu Lancaster ogłoszono laureatów konkursu najlepszych realizacji na świecie. Wśród nich znalazła się gdańska inwestycja Brabank, zbudowana przez trójmiejskiego dewelopera – Invest Komfort z materiałów Grupy SILIKATY.
Zobacz więcej
11 października - seminarium Architektura i Budownictwo w Zielonej Górze 14/09/2017
Nasi eksperci wystąpią z prelekcjami poświęconymi przegrodom budowlanym wykonanym z bloczków silikatowych. Mowa będzie między innymi o tym: Jakie korzyści wynikają z zastosowania silikatu w inwestycjach jedno- i wielorodzinnych oraz dlaczego wysoka wytrzymałość i izolacyjność akustyczna to dziś kluczowe czynniki, które powinny posiadać materiały budowlane. Seminaria Regionalne, to także idealna przestrzeń na spotkania bezpośrednie z naszymi Ekspertami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i zapraszamy na nasze stoisko informacyjne. Będzie to doskonała okazja do uzyskania odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące silikatów oraz zapoznania się z bogatą ofertą firmy.
Zobacz więcej
Konferencje BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W BUDOWNICTWIE - 6 WRZEŚNIA WARSZAWA, 12 WRZEŚNIA GDAŃSK 01/09/2017
Zapraszamy na konferencje szkoleniowe: Bezpieczeństwo pożarowe budynków w aspekcie projektowania, wykonawstwa i odbioru na przykładzie budynku wielofunkcyjnego z częścią usługowo handlową i garażem podziemnym. 6 września odbędzie się spotkanie w Warszawie, a dzień później 12 września w Gdańsku. Celem szkoleniowym tegorocznego cyklu konferencji: BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W BUDOWNICTWIE jest przedstawienie pełnej, wzorcowej procedury procesu projektowego związanego z bezpieczeństwem pożarowym budynków.
Zobacz więcej
Ściany oddzielające mieszkania od korytarzy i klatek schodowych w budynkach wielorodzinnych z silikatów 07/08/2017
Rosnąca w ostatnich latach popularność silikatowych elementów murowych w Polsce jest dowodem ich uznania wśród projektantów i inwestorów. Silikaty są obecnie stosowane do wykonywania ścian konstrukcyjnych, działowych, ścian piwnic jak i nieotynkowanych warstw elewacyjnych. Z silikatów można wykonać praktycznie wszystkie ściany każdego budynku spełniając jednocześnie wymagania zawarte w normach, przepisach prawa, jak również te, które są stawiane przez późniejszych użytkowników wzniesionych obiektów.
Zobacz więcej
Cisza i ciepło = nowy bloczek SILIKAT NT25. Idealny dla ścian oddzielających mieszkanie od korytarza klatki schodowej 01/06/2017
Wysoka izolacyjność akustyczna oraz wysoka izolacyjność termiczna, to dwie bardzo pożądane cechy materiałów budowlanych - niestety najczęściej nie idą ze sobą w parze. W przypadku wielu materiałów budowlanych uzyskanie lepszych parametrów cieplnych zwykle wiąże się ze spadkiem ich izolacyjności akustycznej. Dlatego zapewnienie odpowiedniego poziomu izolacyjności akustycznej i odpowiedniego poziomu współczynnika przenikania ciepła stanowi tak trudne wyzwanie. Grupa SILIKATY opracowała produkt łączący w sobie te dwa wymagania. Jest to nowy, innowacyjny SILIKAT NT25 o grubości 25 cm, przeznaczony do wznoszenia ścian oddzielających klatkę schodową od części mieszkalnej budynku.
Zobacz więcej
7 i 8 czerwca - seminaria Architektura i Budownictwo w Warszawie i Bydgoszczy 26/05/2017
Nasi eksperci wystąpią z prelekcjami poświęconymi przegrodom budowlanym wykonanym z bloczków silikatowych. Mowa będzie między innymi o tym: Jakie korzyści wynikają z zastosowania silikatu w inwestycjach jedno- i wielorodzinnych oraz Dlaczego wysoka wytrzymałość i izolacyjność akustyczna to dziś kluczowe czynniki, które powinny posiadać materiały budowlane.
Zobacz więcej
5-7 czerwca - Konferencja AMCM 2017 Gliwice 25/05/2017
Politechnika Śląska zaprasza na IX Międzynarodową Konferencję „Modele obliczeniowe i nowe idee w konstrukcjach betonowych i murowych AMCM'2017”, która odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2017 r. w Gliwicach.
Zobacz więcej
< 1 2 3 4 5 >

mgr inż. Joanna Nowaczyk

Doradca Techniczny

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi