Aktualności

GRUPA SILIKATY BUDOWLANĄ FIRMĄ ROKU 2016 26/01/2017
Po raz 14. miesięcznik „Builder” wskazał firmy i ludzi, którzy w szczególny sposób świadczą o potencjale branży budowlanej w Polsce. Prestiżowe nagrody Budowlana Firma Roku, Osobowość Branży, Polski Herkules i Laury Buildera wręczono podczas uroczystej gali, połączonej z finałem 4. edycji Konkursu dla Młodych Architektów. Wśród Laureatów znalazła się Grupa SILIKATY.
Zobacz więcej
Konferencja budowlana: AKUSTYKA W BUDOWNICTWIE. NOWA NORMA POGŁOSOWA 01/12/2016
7 grudnia w Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu konferencji budowlanych poświęconych akustyce budynków. Na konferencji będzie możliwość spotkania z ekspertem Grupy SILIKATY. Zapraszamy do udziału w spotkaniu i zachęcamy do zadawania pytań.
Zobacz więcej
Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2016 dla Grupy SILIKATY 28/11/2016
Co roku Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa wyłania laureatów, którzy posiadają pasję tworzenia i którzy swoją działalnością kształtują imponującą rzeczywistość budowlaną. W gronie tegorocznych laureatów znalazła się Grupa SILIKATY.
Zobacz więcej
WYTYCZNE WYKONAWCZE SYSTEM SILIKATY - POBIERZ NASZ NOWY ZESZYT TECHNICZNY 21/11/2016
Konstrukcje murowe zgodnie z obowiązującymi w Polsce i na terenie Unii Europejskiej przepisami powinny być wykonywane w oparciu o zasady zawarte w normach zaliczanych do grupy Eurokod 6 (PN-EN 1996 cz. 1-1, 1-2, 2 i 3 [N1, N2, N3, N4]). Nowy zeszyt techniczny - WYTYCZNE WYKONAWCZE zawiera niezbędne informacje do prawidłowego zaplanowania i zorganizowania prac budowlanych oraz wykonania murów z silikatowych elementów murowych w SYSTEMIE SILIKATY.
Zobacz więcej
FIRMA NA MEDAL - Grupa SILIKATY czempionem sportowej Polski 16/11/2016
Podczas gali sportowej Polski, która odbyła się 15 listopada 2016 r. w Pałacu Zamoyskich w Warszawie, Klub Sportowa Polska wyróżnił blisko 140 podmiotów działających na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i krzewienia sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych. Przedstawiciele najaktywniejszych samorządów i firm, dzięki zaangażowaniu i działalności których baza sportowo-rekreacyjna w naszym kraju jest z roku na rok coraz lepsza i nowocześniejsza odebrali zasłużone nagrody z rąk najlepszych polskich sportowców – olimpijczyków. W gronie laureatów znalazła się również Grupa SILIKATY.
Zobacz więcej
70-lecie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych 09/11/2016
STOWARZYSZENIE INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW PRZEMYSŁU MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH wraz z miesięcznikiem MATERIAŁY BUDOWLANE obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia. Gala Jubileuszowa odbędzie się w Wielkiej Sali Balowej, Sali Rady i w Skarbcu Koronnym Zamku Królewskiego w Warszawie 17 listopada br.. Grupa SILIKATY została sponsorem tego wydarzenia.
Zobacz więcej
Bloczek akustyczny SILIKAT A12 - cisza w Twoim domu 08/11/2016
To, co w budownictwie jeszcze do niedawna było luksusem, dziś staje się normą. Wytrzymałość, niepalność, wysoki poziom termoizolacyjności i wreszcie dobra izolacyjność akustyczna to cechy, których oczekujemy od wysokiej jakości materiałów budowlanych. Nowy bloczek akustyczny SILIKAT A12, oferowany przez Grupę SILIKATY, spełnia wszystkie te wymagania, a nawet znacznie więcej.
Zobacz więcej
KALKULATOR ON-LINE! Oblicz ilość bloczków silkatowych i zaprawy potrzebnych do wzniesienia ścian Twojego budynku 25/10/2016
Zwiększone zapotrzebowanie na coraz lepszej jakości materiały budowlane sprawiło, że opracowaliśmy unowocześnioną wersję bloczka fundamentowego. Obecny produkt ma jeszcze większą wytrzymałość i posiada zoptymalizowany układ uchwytów, w postaci drążeń ułatwiających murowanie solidnych ścian fundamentowych.
Zobacz więcej
< 1 2 3 4 5 6 7 >

mgr inż. Joanna Nowaczyk

Doradca Techniczny

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi