Aktualności

Projektowanie budynków z silikatowych elementów murowych 17/08/2016
Wychodząc naprzeciw potrzebom projektantów Grupa SILIKATY, opracowała dodatkowe zalecenia (zeszyty techniczne): „Projektowanie budynków z silikatowych elementów murowych. Ściany konstrukcyjne” oraz „Projektowanie budynków z silikatowych elementów murowych. Ściany wypełniające”, które zawierają rozwinięcie zasad zawartych w Eurokodach. W kolejnych rozdziałach zeszytów omawiane są zasady projektowania ścian w budynkach o ustroju ścianowym oraz szkieletowym. W ostatnim rozdziale zeszytów technicznych jest przedstawiony przykład obliczeniowy, który ilustruje zasady i tok postępowania przy projektowaniu konstrukcji murowych z elementów SYSTEMU SILIKATY.
Zobacz więcej
Muzeum II Wojny Światowej – architektura w hołdzie historii 14/07/2016
Są obiekty, które oprócz funkcji czysto użytkowej, pełnią jeszcze inne symboliczne role. Jednym z ciekawszych powstających w ostatnim czasie jest Muzeum II Wojny Światowej, którego oddanie planowane jest na drugą połowę bieżącego roku. Budynek będzie stanowił nie tylko miejsce historycznych wystaw, ale również swoją bryłą upamiętniał ważne wydarzenia z przeszłości. Jest to kolejna już budowla na mapie prestiżowych inwestycji w Polsce, do budowy której wykorzystano bloczki silikatowe od Grupy SILIKATY.
Zobacz więcej
„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o. z prestiżowym wyróżnieniem Budowlana Marka Roku 2016! 27/06/2016
23 czerwca 2016 r. w Venecia Palace w Michałowicach k. Warszawy odbyła się Gala Wręczenia Nagród Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2016. Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele producentów materiałów budowlanych, organizacji zrzeszających wykonawców, stowarzyszeń branżowych, i partnerów biznesowych. Grupa SILIKATY otrzymała wyróżnienie w kategorii MATERIAŁY WZNOSZENIOWE za sukcesy w kreowaniu silnej marki na rynku materiałów budowlanych w 2016 roku. Tytuł został przyznany na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii i preferencji firm wykonawczych.
Zobacz więcej
18-go i 19-go maja odbędą się Konferencje budowlane: BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W BUDOWNICTWIE 13/05/2016
Zapraszamy na konferencje szkoleniowe: Bezpieczeństwo pożarowe budynków w aspekcie projektowania, wykonawstwa i odbioru na przykładzie budynku wielofunkcyjnego z częścią usługowo handlową i garażem podziemnym. 18-go maja odbędzie się spotkanie w Krakowie, a 19-go w Katowicach.
Zobacz więcej
Konferencja budowlana: AKUSTYKA NA ETAPIE PROJEKTOWANIA, WYKONAWSTWA I UŻYTKOWANIA OBIEKTÓW BUDOWLANYCH. 06/05/2016
11 maja w Gdańsku odbędzie się I z cyklu konferencji budowlanych poświęconych akustyce budynków. W gronie prelegentów znalazła się również Grupa SILIKATY. Nasza prelekcja poświęcona będzie SYSTEMOWI SILIKATY, czyli nowy standard w izolacyjności akustycznej obiektów budowlanych. Zapraszamy do udziału w spotkaniu.
Zobacz więcej
ŚCIANY BUDYNKÓW W SYSTEMIE SILIKATY 14/04/2016
Rosnąca w ostatnich latach popularność silikatowych elementów murowych w Polsce jest dowodem ich uznania wśród projektantów i inwestorów. Silikaty są obecnie stosowane do wykonywania ścian konstrukcyjnych, działowych, ścian piwnic jak i nieotynkowanych warstw elewacyjnych. Z silikatów można wykonać praktycznie wszystkie ściany każdego budynku spełniając jednocześnie wymagania zawarte w normach, przepisach prawa, jak również te, które są stawiane przez późniejszych użytkowników wzniesionych obiektów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, śledząc przepisy prawne oraz doświadczenia producentów krajowych i zagranicznych opracowano SYSTEM SILIKATY.
Zobacz więcej
SYSTEM SILIKATY a spełnienie wymagań podstawowych 06/04/2016
System SILIKATY pozwala na wzniesienie wszystkich rodzajów ścian spełniających z dużym zapasem bezpieczeństwa wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i norm takie jak: bezpieczeństwo konstrukcji, bezpieczeństwo pożarowe, bezpieczeństwo użytkowania, oszczędność energii i ochrona cieplna, higiena, zdrowie, ochrona środowiska, ochrona przed hałasem oraz zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych.
Zobacz więcej
Projektowanie i dobór izolacji akustycznych przegród w obiektach budowlanych 26/02/2016
Akustyka przegród oraz zagadnienia dotyczące ochrony przed hałasem, szczególnie w ostatnich latach, stały się wyzwaniem dla projektantów i wykonawców konstrukcji. Nowo powstające obiekty muszą spełniać określony standard akustyczny, zapewniający komfort pracy oraz życia mieszkańców i użytkowników obiektów.
Zobacz więcej
< 1 2 3 4 5 6 7 >

mgr inż. Joanna Nowaczyk

Doradca Techniczny

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi